Zaproszenie

Porozmawiajmy o… Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca

Opera Bałtycka, aleja Zwycięstwa 15, 27 listopada 2015 (piątek), godz. 16.00 (debata)

godz. 19.00 Così fan tutte w specjalnej cenie dla uczestników debaty*

Kolejna debata z cyklu debat społecznych „Kultura na nowe czasy”

Goście: Joanna Czajkowska, Beata Jaworowska, Jerzy Snakowski, Izadora Weiss, Marek Weiss

Sylwetki tutaj
Uczestnicy: artyści i widzowie, przedstawiciele ngosów, organizacji społecznych oraz instytucji kultury, aktywiści, urzędnicy, politycy, media.

Moderator: Piotr Wyszomirski

FB

Zagadnienia debaty:

Na debacie spróbujemy możliwie jak najwszechstronniej rozwinąć  temat: Teraźniejszość i przyszłość Opery Baltyckiej i Bałtyckiego Teatru Tańca

 

*Dla uczestników debaty Opera Bałtycka przygotowała 15 biletów w cenie 10 zł (bilety w sprzedaży w cenie 48-75 zł). Zgłoszenia prosimy przesyłać do 24 listopada na adres: pomyslodalnia@gmail.com. Bilety do odbioru przed debatą, w godzinach 15:30-16.00. Szczegóły w odpowiedzi na mejla ze zgłoszeniem.

Celem projektu Kultura na nowe czasy jest stworzenie nowego pola dyskursu w przestrzeni publicznej. Podczas otwartych debat, z reprezentatywnym udziałem partnerów społecznych, poruszane będą problemy ważne dla kultury Miasta, Metropolii i Regionu. Uczestnikami spotkań będą akademicy, eksperci, przedstawiciele urzędów, instytucji kultury, mediów, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz indywidualni odbiorcy kultury i obywatele. Nowy model debaty budować będą również: ogólnodostępne materiały, relacja z wydarzenia i opracowanie wniosków. Kultura na nowe czasy to cykl debat w dobrej wierze, opierających się na transparentności, współpracy i przeświadczeniu o istnieniu dobra wspólnego. Każda debata będzie zawierać propozycje i konstruktywne pomysły, których depozytariuszami będą uczestnicy i wszyscy zainteresowani, korzystający z materiałów i opracowań powstałych do i podczas debat. Promocja wydarzeń będzie obejmować także ewaluację, dzięki czemu liczni odbiorcy uzyskają kompletną informację. Depozytariusze będą mieli możliwość stałego korzystania z pokłosia wydarzenia. Suma wiedzy i doświadczeń zebranych podczas debat ma doprowadzić do zorganizowania Kongresu Kultury Pomorskiej w listopadzie 2016 roku.