Pieniądze i kultura

Termin: 29.03.2017, godz. 10.30

Miejsce: Pracodawcy Pomorza
Aleja Zwycięstwa 24, 80-219 Gdańsk

Prowadzący: Tomasz Smorgowicz, Piotr Stec

Kultura to relacje, idee, myśli i pytania. Kultura to ludzie – twórcy, odbiorcy, uczestnicy. Kultura to również pieniądze – to one (nie zawsze, ale bardzo często) dają możliwości, aby wszystko to, co w kulturze najbardziej wartościowe spotkało się z człowiekiem. O pieniądzach w kulturze trzeba rozmawiać: mecenat publiczny czy prywatny? Realizacja strategii rozwoju czy spontaniczne działania? Kultura dla ludzi czy z ludźmi? A może w ogóle o co innego trzeba pytać…

Spotkanie w siedzibie Pracodawców Pomorza w Gdańsku jest adresowane do wszystkich zainteresowanych inwestycją w kulturę w całym województwie. Wszystkich, którzy uważają, że każda złotówka w kulturze to inwestycja zwielokrotnionego zysku społecznego i ekonomicznego. Nie ma gospodarki bez pomysłów, idei, marzeń – a te powstają właśnie dzięki kulturze.

Formuła spotkania zakłada, że każdy z uczestników będzie mógł zabrać głos w dyskusji oraz odnieść się w wystąpieniu przygotowanym lub improwizowanym do tematów zaproponowanych przez prowadzącego.

Partner