Osoby

Magdalena Mijewska – dyr. Wydziału kultury UM Słupsk

218472_153039161425232_3094906_o

Etnolog i antropolog kulturowy, pedagog teatralny. Przez wiele lat współpracująca z sektorem ngo przy tworzeniu i realizowaniu projektów kulturalnych. Trenerka kompetencji międzykulturowych. Dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Natalia Zarańska – szefowa projektu PaT z Lęborka

natalia-zaranska

Pedagog, doradca zawodowy, absolwentka resocjalizacji i pedagogiki Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie pomocy psychologicznej na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Od 2000r. pedagog szkolny w Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku. Od 2003r. współorganizator projektów profilaktycznych, których głównym celem jest realizacja musicali profilaktycznych. W 2013r. rozpoczęła pierwszy autorski projekt profilaktyczny „Posłuchaj mnie” w ramach którego powstał musical „Romeo i Julia” oparty na scenariuszu Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. Także w ramach tego projektu wraz z młodzieżą realizowała akcje społecznościowe, konferencje. W roku 2014 rozpoczęła kolejny projekt profilaktyczny „Wartością możemy być dla siebie”. Projekt uzyskał wiele cennych patronatów. W ramach tego projektu wystawiono dwa autorskie przedstawienia „Szukając siebie”, który oprócz środowiska lokalnego pokazywany był w wielu miejscach w Polsce w tym na Stadionie Narodowym oraz „Szepty serc” musical o tematyce równościowej, pierwszy autorski pod względem tekstowym  i muzycznym.  Pisze scenariusze spektakli, teksty piosenek, jest managerem zespołu „No i Fajnie”, który odpowiada za oprawę muzyczną nie tylko przedstawień lecz gra także podczas wielu imprez. Od stycznia 2015r. koordynatorka grupy artystycznej ENOSIS PaT Lębork, która działa w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji . Pasjonatka jeździectwa, założycielka sekcji konnej w szkole. Zakochana w teatrze, młodzieży i twórczej profilaktyce. Prywatnie mama dwóch synów.

Adam Bondarenko – Stowarzyszenie Pro Kultura z Człuchowa

adam_bondarenko

Urodziłem się 20 stycznia 1975 roku w Człuchowie. Tutaj spędziłem błogie dzieciństwo na ulicy Jeziornej gdzie całe dnie spędzałem nad jeziorem i  drzewach, grając w piłkę i bawiąc się w podchody. Tutaj ukończyłem liceum i tu też zacząłem pracę w miejscowym domu kultury, gdzie obecnie pełnię funkcję szefa. Tutaj też zacząłem przygodę z działalnością społeczną, którą staram się wspierać kreatywne pomysły, przede wszystkim młodych ludzi. Tutaj urodziły się moje dwie córki Iga i Julia oraz syn, który ma imię Polish Boogie Festival. Córki kocham całym sobą a syna wychowuję jak tylko potrafię najlepiej. Można mnie chyba określić pariotą lokalnym choć najwięcej energii (o dziwo) czerpię będąc w dużych aglomeracjach miejskich (to co było do wzięcia z lasów i jezior, wykorzystałem w dzieciństwie). Uwielbiam ludzi i kontakty z nimi, każda rozmowa uczy mnie i daje nowe doświadczenie. To chyba tyle.

Dominik Nowak – dyrektor Nowego Teatru w Słupsku

dominik-nowak

Rocznik 80-ty, aktor (PWST Kraków), współzałożyciel Teatru Nowego w Krakowie, autor licznych projektów teatralnych, pedagog teatralny, autor dramatów i scenariuszy filmowych, laureat kilku nagród za działalność artystyczną i organizacyjną. Przez dwa lata, oprócz działalności Teatru Nowego, prowadził agencje produkcji teatralnej i filmowej. Zagrał kilkadziesiąt ról w teatrze, filmie, serialach i programach telewizyjnych, występuje również jako prezenter na estradzie. Posiada doświadczenie w budowaniu ról charakterystycznych, dobrze czuje się w repertuarze komediowym oraz grotesce. Od 2016 roku dyrektor naczelny i artystyczny Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Jaromir Szroeder – aktywista kulturalny z Bytowa

szreder

Prezes Stowarzyszenia KIETA – Kaszubski Instytut Edukacji Teatralno – Artystycznej. W latach 1994 – 2007 członek Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. W latach 1998 – 2002 Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego i zastępca Wójta Gminy Parchowo. W latach 2002 – 2006 Radny Rady Powiatu Bytowskiego. Wyróżnienia i nagrody: 1996 – Nagroda Ministra Kultury, 1999 – „Skra Ormuzdowa” – nagroda miesięcznika społeczno-kulturalnego „Pomerania”, 2002 – Specjalna Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego, 2005 – Nagroda Niezależnej Fundacji Wspierania Kultury Polskiej „Polcul”, 2006 – Odznaczenie „Zasłużony Działacz Kultury”, 2007 – „Organizator Zdarzeń Teatralnych” – nagroda Ministra Kultury, 2007 – wyróżnienie i medal im. Zygmunta Glogera za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury. 2012 – wyróżnienie w V edycji dorocznej nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za realizację projektu Cassubia Cantat, 2015 – wyróżnienie Fundacji „Naji Gochë” nagrodą Bazuny – Ten co Zabeł Kaszebsciego Smentka za wieloletnie, skuteczne i wielce oddane zaangażowanie na rzecz utrwalania historii i kultury kaszubsko – pomorskiej, 2016 – Medal Stolema.