Agata Grenda zaprasza na wyjątkowe szkolenie w ramach II Kongresu Kultury Pomorskiej.
Spotkanie 8: Mam plecy i nie zawaham się ich użyć! Networking, który działa (warsztat / dyskusja)
Prowadząca: Agata Grenda, dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
Partner wydarzenia: Fundacja Fala Nowej Kultury
23 maja (czwartek), godz. 11.00-16.00
Miejsce: Gdynia, ul. Derdowskiego 9-11, siedziba Fundacji Fala Nowej Kultury
Liczba uczestników: 15
Zgłoszenia mailowe: pomyslodalnia@gmail.com, tel. 608-661-616
Mam plecy i nie zawaham się ich użyć! Networking, który działa.
Tematyka szkolenia
Warsztat, na który zapraszam dotyczy budowania relacji i konsekwencji naszych służbowych / biznesowych zachowań, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Uczestnicy przestudiują style wzajemności w kontaktach międzyludzkich i nauczą się budować biznesowe relacje osadzone w ramach szerszych niż wymiana wzajemnych korzyści (definicja networkingu funkcjonująca w większości podręczników). Zdiagnozują także swoje biznesowe otoczenie i stworzą własną mapę kontaktów. Nauczą się korzystać z metody myślenia pytaniami, poznają różnicę między marką, a rangą osobistą oraz prześledzą case’y najlepszych networkerów świata.
Zbudowałam ten warsztat po prawie 7 latach pracy jako konsul, poruszając się w świecie dyplomacji publicznej w Nowym Jorku. Przekonałam się wtedy, że nie ma lepszych nauczycieli w tym temacie niż Amerykanie, dlatego wiedza, którą pragnę przekazać podczas spotkania jest w dużej mierze oparta na moim własnym doświadczeniu.
Szczegółowy program
Program warsztatów realizowany będzie w modułach, składających się zwykładów, dyskusji oraz ćwiczeń.
- Dlaczego networking, który znamy, nie przynosi nam wszystkich możliwych korzyści
- Diagnoza otoczenia biznesowego uczestników
- Budowa własnej mapy kontaktów – analiza problemów
- Style wzajemności oraz korzyści z nich płynące
- Siła kontaktów uśpionych, słabych więzi i słabej komunikacji – dlaczego nie zawsze warto liczyć na przyjaciół w biznesie
- 5-minutowa przysługa, wdzięczność, wspólna sprawa itp. – jak pokierować własnym życiem zawodowym i towarzyskim, w oparciu o budowanie relacji
- Różnice między marką i rangą osobistą
- Networking kobiet i mężczyzn
Do kogo kierowane jest szkolenie
- do wszystkich, którzy pragną budować dobre relacje w zespole oraz z partnerami zewnętrznymi
- do wszystkich, których praca opiera się na kontaktach z ludźmi, a jej wyniki powiązane są z własnym wizerunkiem i wiarygodnością w oczach partnerów
- do tych, którzy pragną zrozumieć dlaczego ich baza kontaktów wygląda w określony sposób i którzy pragną zacząć ją świadomie poszerzać
- do tych, którzy chcą przyjrzeć własnym schematom w kontaktach biznesowych i wewnątrz organizacji i przeanalizować je pod kątem skuteczności własnych działań
Korzyści dla uczestników
Po ukończeniu warsztatów, ich uczestnicy:
- zdiagnozują swój styl nawiązywania i budowania relacji w biznesie
- poznają skuteczne sposoby poszerzania swojego kręgu znajomości oraz korzystania z niego w sytuacjach problemowych czy wręcz kryzysowych
- zrozumieją, w jaki sposób mogą wpływać na własny wizerunek bez uciekania się do manipulacji.
Kluczowe pojęcia i zagadnienia
Networking, budowanie relacji, mapa kontaktów, ranga i marka osobista, style wzajemności, kompetencje miękkie, kryzys w relacjach pracowniczych, kultura komunikacji w organizacji.
Forma szkolenia
Warsztat łączy część wykładową z ćwiczeniami, analizą przypadków i dyskusją. Elementy te przeplatają się i towarzyszą każdemu z modułów.
Stopień zaawansowania
Uczestnicy nie muszą posiadać żadnych określonych umiejętności, jest to szkolenie dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić i świadomie używać swoich kompetencji miękkich w kontaktach służbowych.
Agata Grenda
Od września 2021 r. dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W latach 2006-2011 pracowała jako zastępczyni dyrektorki oraz kuratorka sztuk performatywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku, a w latach 2015-2017 pełniła funkcję dyrektorki tej placówki.
Była dyrektorką Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (2011-2015), gdzie nadzorowała pracę 21 instytucji kultury. Pełniła również funkcję wiceprzewodniczącej Wielkopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W latach 2017-2021 prowadziła firmę „Grenda. Produkcja Kultury”, oferującą usługi szkoleniowe, mentorskie i producenckie z zakresu kultury, dyplomacji publicznej, promocji międzynarodowej oraz komunikacji w biznesie i kulturze. od 2023 r. członkini Rady Programowej Krakowskiego Biura Festiwalowego.
Absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarską oraz studiów podyplomowych o kierunku psychologia w marketingu i zarządzaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielka miłośniczka jogi – jest jej certyfikowaną nauczycielką.
*****
II Kongres Kultury Pomorskiej jest dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego. Wydarzenie „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta” dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rumi.
Organizator: Fundacja Pomysłodalnia
II Kongres Kultury Pomorskiej objęli honorowym patronatem: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska, Rektor Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku prof. Zbigniew Osadowski.
Partnerzy: Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Zakład Kulturalny, Gdański Archipelag Kultury, Goyki 3 Art Inkubator, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Filharmonia Kaszubska (Wejherowskie Centrum Kultury), Pracodawcy Pomorza, Uniwersytet Pomorski w Słupsku, Stacja Kultury – Biblioteka Rumia, Fundacja Wspólnota Gdańska, Fundacja Fala Nowej Kultury.
Dodatkowe informacje: Strona Kongresu