Zaproszenie

Debata z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej, Mapa i terytorium

Powiaty: pucki, wejherowski, kartuski, kościerski

Termin: 15 listopada 2016
godz. 10.00-14.00
Miejsce: Wejherowo, Filharmonia Kaszubska (Wejherowskie Centrum Kultury), ul. Sobieskiego 255

„Mapa i terytorium” to cykl debat regionalnych, które stanowią rozpoznanie sytuacji w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności poza Trójmiastem. To rozpoznanie jest niezbędne, by jak najlepiej przygotować Kongres Kultury Pomorskiej, którego odbędzie się w przyszłym roku (część „stolikowa” w dniach 26.03-9.04.2017 w różnych miejscach województwa pomorskiego, finał 24.04.2017 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim).

Podczas debat wyjazdowych, które w bieżącym roku odbędą się w 4 miejscowościach, chcemy zaprezentować ideę Kongresu Kultury Pomorskiej i, przede wszystkim, wysłuchać wszystkich zainteresowanych miejscem i znaczeniem kultury w danej społeczności. Nasze zaproszenia kierowane będą do artystów, twórców, prowadzących instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów, animatorów, menedżerów, sponsorów, przedstawicieli grup nieformalnych, urzędników oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Chcemy jak najlepiej poznać problemy kultury w regionie, ale też przedstawiać i promować dobre praktyki, dzielić się rozwiązaniami, stwarzać sytuacje do osiągania synergii. Hasłem przewodnim Kongresu jest „Kultura porozumienia” – mamy nadzieję razem z Państwem wypełnić je żywą treścią.

Kongres Kultury Pomorskiej bez mocnego głosu Regionu jest działaniem zbytecznym, dlatego liczymy na aktywną obecność Państwa na debacie i Kongresie.