Osoby

Piotr Pułkowski – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim (Faktoria Kultury)

Krystian Nehrebecki – dyrektor Centrum Kultury w Tczewie

krystian-nehrebecki7

Aktor, reżyser, animator kultury, dyrektor  samorządowej instytucji kultury, absolwent : Państwowej  Wyższej   Szkoły Teatralnej w Krakowie, Społecznej Szkoły Baletowej w Krakowie w klasie prof. Marty Mirockiej, Ecole do mime Corporelle Dramatique w Paryżu, Uniwersytetu  Stanowego  Milwaukke Wisconsin w USA. Aktor teatrów Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni , Polskiego im. H. Konieczki w Bydgoszczy, Państwowego im. S. Żeromskiego w Kielcach. Ma w swoim dorobku ponad 60 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych m.in. Hamlet W. Szekspira, Inteligent w „Emigrantach” Mrożka,  Joshua Ha Nocri w „Mistrzu i Małgorzacie” , role filmowe : Hans  – „Męskie sprawy” –J.Kidawy Błońskiego,  Klaus – “The Nazis and the Final Solution “serial telewizji niemieckiej, brytyjskiej , Sekretarz POP – „Obywatel” – J. Stuhra. Samodzielne reżyserie teatralne to m.in.„Lear po polsku” – scena Student Absolwent Mistrz – Centrum Kultury w  Gdyni „Lord Jim” – na pokładzie Daru Pomorza „Cesarz” – na pokładzie Daru Pomorza„Śpiewająca lokomotywa Pana Tuwima” – Scena Port Gdynia

Animator kultury: Pomysłodawca i realizator : Biesiady Literackiej – cykl spotkań pisarzy z czytelnikami trwający nieprzerwanie od 15 lat ( ponad 100 autorów a wśród nich m.in. : Ryszard Kapuściński, Sławomir Mrożek, Norman Davies, Hanna Krall, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Zanussi, Krzysztof  Piesiewicz, Szewach Weiss ); Festiwalu sztuki Aktorskiej – corocznego przegląd filmów, teatrów telewizji, kostiumów, fotosów, plakatów wybranego artysty z udziałem zaproszonych aktorów : Krystyna Janda, Jerzy Trela, Jerzy Radziwiłowicz, Zbigniew Zamachowski, Zbigniew Zapasiewicz, Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr; Festiwalu Josepha Conrada na pokładzie fregaty Dar Pomorza : reżyseria przedstawienia Lord Jim , cykl rozmów z Andrzejem Żuławskim o niezrealizowanym filmie reżysera „Anny Foster”, moderowanie spotkania z Markiem Kondratem – odtwórcą głównej roli w filmie „Smuga cienia” Andrzeja Wajdy, adaptacja powieści do tzw. czytania w wykonaniu Małgorzaty Pieczyńskiej i Marka Kondrata
Ponadto: Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych od 1999, spółwłaściciel R&K Nehrebeccy s.c agencja artystyczna od 1993 do 2012, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od 2012

Łukasz Sajnaj

sajnaj
Zastępca dyrektora Chojnickiego Centrum Kultury, ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu o specjalności “Komunikacja w biznesie”. W Centrum Kultury zajmuje się marketingiem wydarzeń kulturalnych. Aktor i reżyser Chojnickiego Studia Rapsodycznego, z którym wielokrotnie występował na największych festiwalach teatralnych w kraju. Współtwórca wielu projektów mających na celu promocję teatru wśród młodzieży i osób dorosłych, m.in. “Lekcje teatralne”, “Teatr jest wszędzie”, “Resocjalizacja poprzez teatr”, “Teatralna wymiana doświadczeń”.

Oskar Piotr Martin – Stowarzyszenie Trójwieś: Junkrowy, Więckowy, Malary

piotr-martin-kopia

Od połowy lat dziewięćdziesiątych zajmuję się filmem, dokumentalnym i fabularnym. Jako aktor zagrałem w 20 filmach i serialach fabularnych, do kilku pisałem dialogi, do ”Przyjmę zlecenie na egzekucję długów, osób, itp.”,  filmu Marka Piwowskiego typu mocumentary pisałem wraz z nim scenariusz (również grałem główną rolę, film dostał kilka nagród, m.in. Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, II nagrodę na festiwalu w Krakowie), współtworzyłem dialogi do filmu Wenantego Nosula 4w1 i grałem w nim jedną z głównych ról, współpracowałem z Markiem Piwowskim przy trzech innych filmach. Współpracujemy do dziś.

Z Lechem Mickiewiczem zrobiłem (wspólny scenariusz i reżyseria) film dokumentalny pt „Bandyci – historie żołnierzy wyklętych”. Jako scenarzysta, reżyser (wspólnie z Adamem Kinaszewskim) i operator, zrobiłem film dokumentalny pt „Sopot Haiku” („Projekt Sopot doc”). Aktualnie, również jako reżyser i scenarzysta (wspólnie z Henryką Dobosz) oraz operator pracuję nad filmem dokumentalnym o księdzu Krzysztofie Niedałtowskim i Larrym Okey Ugwu. Oprócz tego napisałem siedem sztuk teatralnych, (z czego cztery zrealizowano w Polsce a jedną w Rosji), kilka scenariuszy, dokumentowałem kilka spektakli teatralnych w Wielkiej Brytanii. Prowadziłem parokrotnie warsztaty filmowe, również dla osób niepełnosprawnych.Przy „Nietolerancji-Intoleranz” – Gdańsk-Bremen, polsko-niemieckim projekcie dla trudnej młodzieży napisałem i wyreżyserowałem spektakl z grupą polską (pokazywany w Gdańsku i Bremie).

Jestem w trakcie pracy nad dokumentem „Kiwacz” (scenariusz i dokumentację zrealizowałem przy wsparciu stypendium twórczego Urzędu Marszałkowskiego województwa pomorskiego. Odtwarzam unikalny, mobilny wiatrak (Kiwacza)

Łukasz Ogonowski – Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew

Bartosz Rief – Stowarzyszenie Przestrzeń Kultury Zebra

14971418_1641456246152742_194844711_n

Miłośnik oddolności i chwytania spraw we własne ręce. W latach 2005-2013 związany z Fundacją Pokolenia najpierw jako wolontariusz, później jako koordynator projektów kulturalno – społeczno – obywatelskich i programów grantowych. Twórca pilotażowego Młodzieżowego Programu Grantowego Aktywator. W latach 2006-2011 współtworzył i animował działalność Alternatywnego Centrum Kultury Zebra w Tczewie. W 2013 był w gronie osób zakładających Stowarzyszenie Przestrzeń Kultury Zebra. Ukończył program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Stypendysta Programu Stypendialnego CEE Trust. Trener – absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Od 2016 roku pracownik działu projektów obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności. Fascynują go oddolnie tworzone centra kulturalno – społeczne.